Holidays in Egypt - nile cruise
 Toll Free: 1-888-834-1448

INFORMACJE O WYCIECZCE :


  3 gwiazdkowy 4 gwiazdkowy 5 gwiazdkowy
Cena: $1360 $1430 $1530

Początek:

Kair

Koniec:

Kair
Wyjazdy: każda środa i sobota
Opłata lokalna: Brak
Podane ceny za pobyt 1osoby w pokoju dwuosobowym.

 


7 DNI / 6 NOCY Kair – Asuan – Luksor – Rejs po Nilu

Dzień 1 - Przyjazd

Na lotnisku zostaniecie odebrani przez naszego przedstawiciela, który odwiezie Was do hotelu na zasłużony odpoczynek.


Nocleg:                                 Hotel w Kairze
Transport:                           Ceny przejazdów wliczone

Dzień 2 - Piramidy w Gizie i Sfinks

map

Rano w hotelu będzie na Was czekać śniadanie, następnie o godzinie 9.00 wyruszymy w kierunku Gizy podziwiać jedne z najbardziej znanych cudów świata – Wielkie Piramidy. Trzy największe piramidy zbudowane w Egipcie to kolejno (wg wielkości) - Cheopsa, Khefren i Mankura. Oczywiście wyprawa do Gizy nie może ominąć legendarnego Sfinksa, bo tego widoku nie da się zapomnieć. Kolejnym punktem zwiedzania jest Sakkara, wielka nekropolia z piramidą schodkową Króla Zosera i grobowcem Królowej Tee. Po orientalnym lunchu w jednej z lokalnych restauracji pojedziecie do Memfis, starożytnej stolicy Egiptu, gdzie znajdziecie kolosalny posąg Ramzesa II. Po skończonym zwiedzaniu najważniejszych zabytków Kairu, czeka Was podróż pociągiem sypialnym do Asuanu. Pociąg wyrusza o godz. 20 i w czasie jazdy podana będzie kolacja oraz śniadanie.


Nocleg:                             Pociąg sypialny do Asuan
Opłaty za wstęp:              Wliczone
Przewodnik:                      Wliczone
Transport:                         Wszystkie przewozy wliczone
Posiłki:                              Zapewnione śniadanie, lunch, kolacja

Dzień 3 - Asuan – Rejs po Nilu

Śniadanie będzie podane w pociągu, następnie na stacji kolejowej w Asuan przywita Was jeden z naszych przedstawicieli. Zwiedzanie zaczniemy o godz. 10 od oglądania Niedokończonego Obelisku, najstarszego znanego obelisku z czasów starożytnych. Kolejnymi przystankami są Wysoka Tama Asuańska, jedna z największych tam na świecie, oraz wizyta na wyspie Elefantyna i w Świątyni na wyspie File. Po skończonym zwiedzaniu zabytków rozpocznie się rejs po Nilu. Na pokładzie zjecie lunch i spędzicie noc.


Nocleg:                             Na pokładzie, rejs po Nilu
Opłaty za wstęp:              Wliczone
Przewodnik:                     Wliczone
Transport:                         Wszystkie przewozy wliczone

Posiłki:                               Zapewnione śniadanie, lunch, kolacja  

Dzień 4 - Kom Ombo

Rejs po Nilu  w kierunku Kom Ombo zaczniemy od śniadania, a po zwiedzaniu Kom Ombo wyruszymy do Edfu, gdzie w porcie zatrzymamy się na noc.


Nocleg:                                Na pokładzie, rejs po Nilu
Transport:                           Wszystkie przewozy wliczone
Posiłki:                                 Zapewnione śniadanie, lunch, kolacja  

Dzień 5 - Zapora w Esna i Luksor

Śniadanie będzie podane na pokładzie po tym jak wypłyniemy z Edfu. Popłyniemy przez zaporę w Esna w stronę Luksoru, gdzie zatrzymamy się na noc w porcie.


Nocleg:                                 Na pokładzie, rejs po Nilu w stronę Luksoru
Posiłki:                                  Zapewnione śniadanie, lunch, kolacja

Dzień 6 - Z Luksoru do Kairu

Śniadanie na pokładzie w Luksorze to ostatnia część rejsu po Nilu. W mieście czeka was zwiedzanie Świątyni Luksorskiej i  Świątyni Karnak, usytuowanych na wschodnim brzegu Nilu, a na zachodnim brzegu - Doliny Królów, Doliny Królowych, Świątyni Hatshepsut i na koniec Kolosy Memnona. Wieczorem, po obejrzeniu wszystkich zabytków, odwieziemy Was na dworzec kolejowy, skąd pociągiem sypialnym wrócicie do Kairu.


Nocleg:                             Pociąg sypialny do Kairu
Opłaty za wstęp:             Wliczone
Przewodnik:                     Wliczone
Transport:                         Wszystkie przewozy wliczone
Posiłki:                              Zapewnione śniadanie, lunch, kolacja

Dzień 7 - Muzeum Egiptu i Khan El-Khalili

Śniadanie będzie podane jeszcze w pociągu, a po przyjeździe do Kairu na stacji będzie czekał nasz przedstawiciel. Zabierze Was do Muzeum Egiptu i na bazar Khan El-Khalili. Stamtąd przewieziemy Was na lotnisko. Jesteśmy pewni, że niezwykłe przygody i wrażenia z pobytu w Egipcie zostaną z Wami na długo.  


Opłaty za wstęp:             Wliczone
Przewodnik:                     Wliczone
Transport:                         Wszystkie przewozy wliczone
Chęć powrotu:                 Zapewniona
Posiłki:                              Zapewnione śniadanie, lunch, kolacja

 

Uwaga:


Dzienne zwiedzanie zaczynamy rano o 9.00.
Wycieczki z powyższym programem rozpoczynają się w środę lub sobotę.


 

 

Giza Pyramids

There are no more famous ancient sites within Egypt, or for that matter elsewhere in the world, than the Great Pyramids at Giza.

Asuan

Asuan, Egypt's sunniest southern city and ancient frontier town located about 81 miles south of Luksor, has a distinctively African atmosphere.

High Dam

Asuan, Egypt's sunniest southern city and ancient frontier town located about 81 miles south of Luksor, has a distinctively African atmosphere. Its ancient Egyptian name was Syene.

Kom Ombo

The Temple known as Kom Ombo is actually two temples consisting of a Temple to Sobek and a Temple of Haroeris. In ancient times, sacred crocodiles basked in the sun on the river bank near here.

Edfu

The modern Arabic name of Edfu is derived from the ancient Egyptian name Djeba, or Etbo in Coptic. Djeba meant "Retribution Town", since the enemies of the god were brought to justice therein.

Luksor

Luksor has often been called the worlds greatest open air museum, as indeed it is and much more. The number and preservation of the monuments in the Luksor area are unparalleled anywhere else in the world that know of.

Karnak

He Temple of Karnak is actually three main temples, smaller enclosed temples, and several outer temples located about three kilometers north of Luksor, Egypt situated on 100 ha (247 acres) of land.

Hatshepsut temple

The mortuary temple of Queen Hatshepsut is one of the most dramatically situated in the world. The queen's architect, Senenmut, designed it and set it at the head of a valley overshadowed by the Peak of the Thebes, the "Lover of Silence," where lived the goddess who presided over the necropolis.

Egyptian Museum

The Egyptian Museum was first built in Boulak. In 1891, it was moved to Giza Palace of "Ismail Pasha" which housed the antiquities that were later moved to the present building.

Khan El Khalili

A Shoppers' haven. This ancient bazar is full of oriental products like spices, fabrics, hukkahs, souvenirs, clothing.. etc. A great place to practice your haggling skills and experience a new part of old Kair.

Egipt od dawna przyciąga rzesze ludzi z całego świata. Już od ponad 5 000 lat, kierowani różnymi pobudkami – handlem, zwiedzaniem czy wypoczynkiem, przyjeżdżają by cieszyć się urokami kraju faraonów. Dzięki temu, że każdy znajdzie tu coś dla siebie Egipt przez wieki nie stracił nic na swojej popularności.


DANE KONTAKTOWE:

Egipt od dawna przyciąga rzesze ludzi z całego świata. Już od ponad 5 000 lat, kierowani różnymi pobudkami – handlem, zwiedzaniem czy wypoczynkiem, przyjeżdżają by cieszyć się urokami kraju faraonów. Dzięki temu, że każdy znajdzie tu coś dla siebie Egipt przez wieki nie stracił nic na swojej popularności.


DANE KONTAKTOWE: