Holidays in Egypt - nile cruise
 Toll Free: 1-888-834-1448

Tur Bilgileri:Otel : 5 Yıldızlı
Fiyat: sezon dışı yoğun sezon
599$ 699$

Başlangıç :

Aswan

Bitiş:

Luksor
Kalkış: yola çikiş her Çarşamba ve Cuma
yerli odeme: Yok
Fiyatlar 2 kişilik oda uzerinde kişi başina göre hesaplanmiştır

 


4 gün/3 gece Aswan-Luksor -Nil GEMİ SEYAHATI

1-ci gün : Aswan. Nıl gezisine giriş.Yüksek baraj inşaası,Philae Tapınağı ve Bitmemiş Obelisk (dikilitaş) ziyareti .Oğleden sonra ''Felluca''adı verılen küçük elkenliler ile Elafantiye adasına sürüş keyfi.

 • Öğle yemeğinden önce  lüks gemi yolculuğuna  biniş.
  Yüksek  su Barajı, üyük ölçüde Mısır'ın kalkınma ve  gelişmesın şekillendiren bir mühendislik mucizesi ,ayrıca güzel  Philae  Tapınak  turu ve  Antik Mısır'ın en önemli figürleri adanmış , Isis   tanrıçasın ziyaret edeceğız.  
  Akha Khan Mausoleumun hoş bir binasının görüntüsü ile  Elesfantine adasına  doğru ‘’ Feluka’’  sürüşının  keyfini çıkarın , Aswan’nın  en büyük adası ,Elefantinede  Nil su seviyesin ölçmek için kullanılan nadir bir Nilometre var   .
  Oğlen çayı
  Oğle  yemeği  gemide
  Disko eğlencesi
  Akşam yemeği  gemide
  Konaklama  gemide
  3 gecelik Nıl gemi seyhatının ilk  gecesi

2 –ci gün :Nil gezisi devam ediyo - Kom Omboya doğru ve sonra Edfu

Sabah kahvaltınız teknede,ardından , onemli bir karavan şehirlerinin biri ,Kom Ombo’ya varış .
Kom Ombo'da Mısır tapınakları arasında iki tanrı, Sobek ve  Haroeris,tarafından paylaşılan tek tapınak olma özelliğine sahip Kom Ombo Tapınağı'nı ziyaret. Bu tapınakta, iki tanrı arasında küskünlüğe yol açmamak için her şey çift yapılmıştır. Gemimiz Edfu’ya doğru yola çıkarken öğle yemeğimizi alıyoruz.
Oğlen yemeği gemide
Edfu'da, Mısır'ın en  2-ci büyük ,Karnaktan  Tapınağından sonra, ve en iyi korunmuş olan, güneş ve gezegenler tanrısı Horus'a adanmış Tapınağı  göreceğiz.
Oglen çayı
Disko eğlencesi
Akşam yemeği ve geceleme gemide
3 gecelik Nıl gemi seyhatının ikinci   gecesi

3-cü gün : Nil gemi seyahatı - ESNA kilidinden geçeriz ve Luksora ulaşırız.

 • Teknede Kahvaltı.
  Kilitten geçiş , Luksor’a doğru  yolculuk, burada dünyanın en çok, sağlam kalan anıtları vardır.
  Öğlen çayı
  Teknede öğle yemeği
  Oyun  partisi
  Teknede akşam yemeği.
  3 gecelik Nıl gemi  gezisinin  son gecesi

4-cü gün gemiden ayrılış.Luksorun doğu ve batı sahilinde gezi,ayrıca Karnak ve Luksor Tapınağın ziyaret edeceğiz

Sabah kahvaltının ardından Nil gemi yolculuğundan ayrılış,ardından  Yeni Krallık kadar uzanan birçok mezar ve tapınaklar bulunduğu, Thebes Nekropolisi gezmeye batı bankaya Yolculuk.Krallar Vadisi'nde, firavunlar mühürlü kapıların arkasındaki kayalara oyulmuş ,değişik figürlerle süslenmiş mezarlarında sonsuz dinlenmeye çekilmişlerdir ve mutlak görülmesi gereken bir yer.
Öğle yemeğinden sonra , El Deir El Bahari Bölgesi'ndeki Kraliçe Hatşepsut Tapınağı ve 18 metrelik devasa Memnon Heykelleri, Batı Yakası'nda göreceğimiz yerler arasında devamı  Nil'in Doğu Yakası'nda Karnak ve Luksor Tapınakları'nı görmeye gidiyoruz. Tanrı Amon Ra'ya adanmış devasa Karnak Tapınağı, M.Ö. 1300'lü yıllarda yapılmış ve kolonları ile dünyadaki en büyük yapıdır. M.Ö. 14.yy'da  Ramses II tarafından tamamlanan Luksor tapınağı ise, antik Thebes Kenti'nin kalbine inşa edilmiş olup Karnak'a 3 km boyunca sıralanan Sfenks'ler ile bağlanmıştır.
Teknede Kahvaltı


 

 

Giza Pyramids

There are no more famous ancient sites within Egypt, or for that matter elsewhere in the world, than the Great Pyramids at Giza.

Aswan

Aswan, Egypt's sunniest southern city and ancient frontier town located about 81 miles south of Luksor, has a distinctively African atmosphere.

High Dam

Aswan, Egypt's sunniest southern city and ancient frontier town located about 81 miles south of Luksor, has a distinctively African atmosphere. Its ancient Egyptian name was Syene.

Kom Ombo

The Temple known as Kom Ombo is actually two temples consisting of a Temple to Sobek and a Temple of Haroeris. In ancient times, sacred crocodiles basked in the sun on the river bank near here.

Edfu

The modern Arabic name of Edfu is derived from the ancient Egyptian name Djeba, or Etbo in Coptic. Djeba meant "Retribution Town", since the enemies of the god were brought to justice therein.

Luksor

Luksor has often been called the worlds greatest open air museum, as indeed it is and much more. The number and preservation of the monuments in the Luksor area are unparalleled anywhere else in the world that know of.

Karnak

He Temple of Karnak is actually three main temples, smaller enclosed temples, and several outer temples located about three kilometers north of Luksor, Egypt situated on 100 ha (247 acres) of land.

Hatshepsut temple

The mortuary temple of Queen Hatshepsut is one of the most dramatically situated in the world. The queen's architect, Senenmut, designed it and set it at the head of a valley overshadowed by the Peak of the Thebes, the "Lover of Silence," where lived the goddess who presided over the necropolis.

Egyptian Museum

The Egyptian Museum was first built in Boulak. In 1891, it was moved to Giza Palace of "Ismail Pasha" which housed the antiquities that were later moved to the present building.

Khan El Khalili

A Shoppers' haven. This ancient bazar is full of oriental products like spices, fabrics, hukkahs, souvenirs, clothing.. etc. A great place to practice your haggling skills and experience a new part of old Kahire.

Mısır dünüyanın her ülkesıne açıktır. Yaklaşık olarak yani neredeyse 5000 yıldır çeşitli farklı sebeplerle ticaretten tatile kadar dünüyanın her tarafından insanlar geliyordu.Herkese imkan,zevk,eğlence vb. sunabilen,bu ülke popülaritesini yıllardır hiç kaybetmedi.Şimdi sende Mısır tatilinin tadını çıkartabilsiniz,burda Mısır tarihini daha yakından oğreneceksiniz,onun görkemli doğa harikasını tanırsınız, ve bununla beraber safari çöl macerasın yaşarsınız.


Iletişim bilgileri:

Mısır dünüyanın her ülkesıne açıktır. Yaklaşık olarak yani neredeyse 5000 yıldır çeşitli farklı sebeplerle ticaretten tatile kadar dünüyanın her tarafından insanlar geliyordu.Herkese imkan,zevk,eğlence vb. sunabilen,bu ülke popülaritesini yıllardır hiç kaybetmedi.Şimdi sende Mısır tatilinin tadını çıkartabilsiniz,burda Mısır tarihini daha yakından oğreneceksiniz,onun görkemli doğa harikasını tanırsınız, ve bununla beraber safari çöl macerasın yaşarsınız.


Iletişim bilgileri: