Holidays in Egypt - nile cruise
 Toll Free: 1-888-834-1448

Tur Bilgileri :


Konaklama 3 Yıldızlı 4 Yıldızlı 5 Yıldızlı
Fiyat: $1970 $2150 $2350

Başlangıç:

Kahire

Bitiş:

Kahire
Kalkış: Her Çarşamba ve Cumartesi
Yerel Ödeme: Yok
Tüm fiyatlar çift kişilik odada kişi başına göre hesaplanmiştir.

 


14 gün / 13 gece Kahire - Sharm El Sheikh – İskenderiye-Aleksandria

Gün 1 - Karşılama ve Yardım

Kahire Havalimanın'da bizim temsilcimiz  sizi karşılayacak. Karşılama ve pasaport işlemlerinin ardından panoramik şehir tanıtım turu ve otelimize transfer .

.
Konaklama: Kahire'de Otel
Ulaşım: Tüm transferler dahildir

Gün 2 - Giza Piramitleri ve Sfenks

Sabah kahvaltısın ardından saat 9-00 gibi, Kahire'nin Giza bölgesinde yer alan Piramitler için hareket. Antik dünyanın yedi harikasından ayakta kalan tek yapıyı Keops (en büyük) Piramidi'ni, Kefren(orta piramit), Mikerinos(ufak) Piramitleri'ni ve Firavun Kefren'in yüzünü taşıyan, onun mezarını korumak için inşa edilmiş Sfenks'i görüyoruz.Sonra Sakkara nekropolisi için tahrik ve yerel bir restoranda güzel bir oryantal yemek yemeği ardından Kral Zoser bir basamaklı  Piramitleri ve Tee Kraliçenin mezarın göreceğız. Öğle yemeğinden sonra, Mısır'ın eski başkenti, Memphis’i, ziyaret edeceğız  ve Ramsese II Krallının  kaymaktaş heykelin  göreceğız. Bu  turumuzun içinde , binlerce parça  tarihi eseri saklayan ,dünyaca meşhur Kahire Müzesi’ni ziyaret edeceğiz. Rehberlerimizin vereceği bilgileri dinledikçe ve sergilenen eserleri gördükçe Antik Mısır’ın Dünya tarihinde neden bu kadar büyük bir yer aldığını daha iyi anlayacağız ve  Ardından Kahire'nin meşhur  el işi pazarı Khan El Khalili'ye gidiyoruz, Mısır’ın kapalı çarşısı olarak adlandırılan ve birbirinden renkli elişlerinin, hediyelik eşyaların, antikaların ve yöresel eşyaların satıldığı Khan El Khalily’de bir süre duracak.
Kahire bölgesindeki tüm büyük mekanlar  ziyaretin   tamamladıktan sonra, tren istasyonuna transfer  yapacağız  ve  8 saattik Aswan’a doğru yolculuk, geceleme  yatakli trende  yarım pansiyon  üzerinde olacktır .
Konaklama: Aswan’a yataklı trende
Giriş ücretleri: Dahil
Rehber: Dahil
Ulaşım: Tüm transferler dahildir     
Yemekler dahil: Kahvaltı, öğle ve akşam yemeği


Gün 3 - Aswan- Nıl yolculuğu'na giriş

Sizin kahvaltınız  trende servis edilecektir, sonra bizim temsilcimiz  Aswan tren istasyonu'nda sizi karşılılayacaktır. Seyahatımız  saat 10.00 gibi  Bitmemiş Obelisk  ziyareti ile başlayacaktır  - en büyük bilinen antik dikilitaşlarının biri, ardından  Aswan Barajı - dünyanın en büyük barajın ve son olarak Elefantine adası ve Philae Tapınağı ziyaret edeceğiz .Gün için planlanmış geziyı  tamamladıktan sonra,Nıl gemi seyahatına  giriş yapcağız ,oğle yemeği orda  olacaktır ve geceyi gemide geçireceksiniz.
Geceleme: Aswan - Nıl gemi   yolculuğu
Giriş ücretleri: Dahil
Rehber: Dahil
  Ulaşım: Tüm transferler dahildir
Yemekler dahil: Kahvaltı, öğle ve akşam yemeği

Gün 4 - Kom Ombo

Sabah Kom Omba’ya doğru giderken teknede  güzel  bir kahvaltı servisi yapılıcaktır , Kom Ombo’ya varış.Kom Ombo’da iki tanrı, Sobek ve Haroes  tarafından paylaşılan tapınak ziyaretimiz sonrasında Edfuya doğru yola çıkarız , Edfu’da tüm Mısır’ın en iyi korunmuş tapınaklardan birisi olan Horus Tapınağını faytonlar eşliğinde ziyaret edeceğiz . Akşam yemeği ve geceleme gemide.


Gece gemide çeşitli aktiviteler.
Geceleme: Edfu -Nıl gemi sayahatı  
Ulaşım: Tüm transferler dahildir
Yemekler dahil: Kahvaltı, öğle ve akşam yemeği

Gün 5 - Esna kilidin'den geçiş ve Luksor'a doğru hareket

Esna’da ikişer adet geminin alındığı küçük bir kanaldan geçerek Nil üzerindeki yolculuğumuzu sürdüreceğiz. Kilitten  geçip  Luksor’a doğru hareket edeceğiz,o arada   kahvaltınızı   yaparsınız.  Akşam  saatlerinde Luksor’a varış. Akşam yemeği ve geceleme gemide. Gece gemide çeşitli aktiviteler.


Geceleme: Nıl gemi yolculuğu  - Luksor
Yemekler dahil: Kahvaltı, öğle ve akşam yemeği

Gün 6 - Luksor'dan Sharm El Sheikh'e doğru

Gemide sabah kahvaltınızı ısmarlarız  ve  Nıl gemi sayahatından  çıkış işlemlerinızın ardından ,Luksor  bölgesindeki “dunyanın en büyük açık hava müzesi ”  Luksor Tapınağı( Doğu sahilinde),Karnak tapınağını,Krallar Vadisi(Nılın batı sahilinde),Kraliçeler Vadisi ,Hapşepsut tapınağın  ve  son olarak Memnon anıtın ziyaret edeceğiz .Gezileri tamamladıktan  sonra,havalimanına transfer yapacağız ve  iç hat uçuşlaryıle  Sharm El Sheikh ‘e  uçuş.
Varışınızda, otele  transfer ve giriş   yapacağız   sonra iyi bir gece uykusunu’da alabilirsiniz.
Konaklama: Sharm El Sheikh’te otel

Giriş ücretleri: Dahil
Rehber: Dahil
Ulaşım: Tüm transferler dahildir
Yemekler dahil: Kahvaltı ve öğle yemeği

Gün 7 - Sharm El Sheikh'in plajları

 Uyanırsınız  ve güzel   büyük bir  kahvaltı edersiniz , ardından plaja  doğru gidiyoruz!
Serbest  gün, Sharm El Sheikh harika  plajın’da ve  yüzme havuzunda rahatlayın ve  günün keyfini çıkarın.


Konaklama: Sharm El Sheikh’te otel
Yemekler dahil: Kahvaltı

 

Gün 8 – Sharm El Sheikh
Kahvalti servisi otelde yapılıcaktır  , bir gün yyeterli olmadığı için  , gene Sharm El Sheikh’ın muhteşem plajlarında güzel bir zaman  geçireceksiniz  ve yüzme havuzunda eğlendiğiniz bir gün olacak !


İsteğe Bağlı: Golf, bir turu - 18 adet- kişi başı 85 avro.
Konaklama: Sharm El Sheikh’te otel
Yemekler dahil: Kahvaltı

 

Gün 9 – Sharm el Sheikh

Ertesi gün otelde sabah kahvaltnızı yaparsınız  ve denizli, güneşli ve eğlenceli   gün sizi bekliyor!


* İsteğe bağlı: St.Catherine gezisi  kişi başı 120 dolara  Musa Dağa tırmanışına katılabilirsiniz


Konaklama: Sharm El Sheikh otel
Yemekler dahil: Kahvaltı

 

Gün 10 – Sharm el Sheikh

Otelde güzel bir sabah kahvaltısın yaptıktan sonra gününuz serbest : plajda ya da havuzda keyifli bir zaman geçirirsiniz.


* İsteğe bağlı: Kişi başına $ 90  iki saatlik bir çöl safari  gezisine katılabilirsiniz


Konaklama: Sharm El Sheikh’te Otel

Yemekler dahil: Kahvaltı

 

Gün 11 – Sharm El Sheikh' ten Kahire'ye doğru

Uyanırsınız ,otelde kahvaltı yaparsınız, ve çıkış  işlemlerinin  ardından   Kahireye   doğru hareketı başlarız ve  Kahire’de otelinize götüreceğız orda  iyi bir gece uykunuzu alırsınız.


Konaklama: Kahire’de otel
Ulaşım: Tüm transferler dahildir
Yemekler dahil: Kahvaltı

 

Gün 12 – Kahire'den İskenderiye'ye

Uyanırsınız ,otelde güzel bir kahvaltı edersiniz , ardından İskenderiye’ye doğru hareket ,ordada çevre gezisin    Kom El Shokafa’sının  Katakomb’dan başlayacağız ,ardından Pompey Sütunu,Roma Tiyatrosu  ve ünlü İskenderiye Kütüphanesin ziyaret ederek devam edeceğiz.Daha sonra, güzel bir öğle yemeğine ara vereceğiz   ,sonra  Kahireye  geri doneceğiz  ve iyi bir gece uykusunu  çekmek için otele transfer edeceğiz.


Konaklama: Kahire ‘de otel
Rehber: Dahil
Giriş ücretleri: Dahil
Ulaşım: Tüm transferler dahildir

Yemekler dahil: Kahvaltı ve öğle yemeği

 

Gün 13 –Kahire – Firavun köyü

Kahvaltı  servisi otelde yapılıcaktır , ardından Firavun Köyü ziyareti  sonra, Eski Kahireye gidip Al-Muallak asılı kilisesin göreceğiz  ve devamı   Ebu Serga Kilisesi'n ve Benî Ezra Sinagogu'nu  ziyaret edeceğiz.
Geziyi tamamladıktan sonra ,otelinize geri dönüp iyi bir hatıralar ile  güzel bir  gece  geçireceksiniz.
Konaklama: Kahire’de  otel
Giriş ücretleri: Dahil
Rehber: Dahil
Ulaşım: Tüm transferler dahildir
Yemekler: Kahvaltı ve öğle yemeği dahil

 

Gün 14 – Seyahat sonu.Havalimanına transfer

Uyanıp otelde kahvaltı yaparsınız  ve ardından havaalanına kadar sizi  eşlik edeceğiz ve sizi sıcak duygular, unutulmaz anılar ve geri dönme isteğin ile birlikte eve başkanlık edeceğiz!


Ulaşım: Tüm transferler dahildir
Yemekler: Kahvaltı dahil 
Sıcak  anılar: Dahil

 

Not:
Gündüz olan  turlararımız   saat  9.00 başlayacaktır.
Bütün turlarımız  özeldir.

 

 

Giza Pyramids

There are no more famous ancient sites within Egypt, or for that matter elsewhere in the world, than the Great Pyramids at Giza.

Aswan

Aswan, Egypt's sunniest southern city and ancient frontier town located about 81 miles south of Luksor, has a distinctively African atmosphere.

High Dam

Aswan, Egypt's sunniest southern city and ancient frontier town located about 81 miles south of Luksor, has a distinctively African atmosphere. Its ancient Egyptian name was Syene.

Kom Ombo

The Temple known as Kom Ombo is actually two temples consisting of a Temple to Sobek and a Temple of Haroeris. In ancient times, sacred crocodiles basked in the sun on the river bank near here.

Edfu

The modern Arabic name of Edfu is derived from the ancient Egyptian name Djeba, or Etbo in Coptic. Djeba meant "Retribution Town", since the enemies of the god were brought to justice therein.

Luksor

Luksor has often been called the worlds greatest open air museum, as indeed it is and much more. The number and preservation of the monuments in the Luksor area are unparalleled anywhere else in the world that know of.

Karnak

He Temple of Karnak is actually three main temples, smaller enclosed temples, and several outer temples located about three kilometers north of Luksor, Egypt situated on 100 ha (247 acres) of land.

Hatshepsut temple

The mortuary temple of Queen Hatshepsut is one of the most dramatically situated in the world. The queen's architect, Senenmut, designed it and set it at the head of a valley overshadowed by the Peak of the Thebes, the "Lover of Silence," where lived the goddess who presided over the necropolis.

Egyptian Museum

The Egyptian Museum was first built in Boulak. In 1891, it was moved to Giza Palace of "Ismail Pasha" which housed the antiquities that were later moved to the present building.

Khan El Khalili

A Shoppers' haven. This ancient bazar is full of oriental products like spices, fabrics, hukkahs, souvenirs, clothing.. etc. A great place to practice your haggling skills and experience a new part of old Kahire.

Mısır dünüyanın her ülkesıne açıktır. Yaklaşık olarak yani neredeyse 5000 yıldır çeşitli farklı sebeplerle ticaretten tatile kadar dünüyanın her tarafından insanlar geliyordu.Herkese imkan,zevk,eğlence vb. sunabilen,bu ülke popülaritesini yıllardır hiç kaybetmedi.Şimdi sende Mısır tatilinin tadını çıkartabilsiniz,burda Mısır tarihini daha yakından oğreneceksiniz,onun görkemli doğa harikasını tanırsınız, ve bununla beraber safari çöl macerasın yaşarsınız.


Iletişim bilgileri:

Mısır dünüyanın her ülkesıne açıktır. Yaklaşık olarak yani neredeyse 5000 yıldır çeşitli farklı sebeplerle ticaretten tatile kadar dünüyanın her tarafından insanlar geliyordu.Herkese imkan,zevk,eğlence vb. sunabilen,bu ülke popülaritesini yıllardır hiç kaybetmedi.Şimdi sende Mısır tatilinin tadını çıkartabilsiniz,burda Mısır tarihini daha yakından oğreneceksiniz,onun görkemli doğa harikasını tanırsınız, ve bununla beraber safari çöl macerasın yaşarsınız.


Iletişim bilgileri: